Американська та британська англійська мова.


Американська та британська англійська мова.

Американська та британська англійська мова.

Який різновид англійської вивчати: американський чи британський? - питання багатьох учнів, які вивчають інглиш у всіх місцях земної кулі. Багато хто вважає британський варіант англійської класичним, інші вважають американську англійську більш сучасною. Насправді різновидів англійської набагато більше.

У сучасному світі англійською говорить близько 1500000000 чоловік! Для 400 мільйонів із цієї цифри він є рідним. Ви просто вдумайтесь у ці цифри! Для більше одного мільярда і ста мільйонів людей по всьому світу, що розмовляють англійською, англійська мова не є рідною мовою. Британською та американською англійською (разом взятих) говорить менше 27 відсотків усіх англомовних людей планети. Як кажуть решта? У сучасному світі англійська знаходить нейтральні риси вимови, граматичні моменти та багато іншого. Мова стає більш гнучкою та максимально пристосованою для всіх.

Боротьба за чисте звучання.
Англійська мова (британська англійська) має багатовікову історію розвитку. У сучасному світі британською англійською говорить 5-7% англомовних людей планети. Це Британія та частина Європейських країн, де англійська є другою/третьою офіційною мовою. Сучасне звучання набуває національних відтінків багатьох країн, до невпізнанності змінена вимова в окремих місцях земної кулі, і звичайно ж безліч нової лексики. Більш ніж мільярд людей, які говорять англійською, вносять у мову щось нове і адаптують мову під себе.

Британці, як законодавці мови, намагаються зберегти англійську в граматичному плані і регулярно додають нову лексику в Оксфордські словники, у словники фразеологізмів та багато іншого, що прийшло в англійську з інших мов (китайської, індійської, європейської тощо). Граматика мови не змінюється, з'являються “стійкі висловлювання”, наголошується на Британську нормативну вимову (Received Pronunciation, скор. RP ) це робиться з метою зберегти англійську у звичному нам вигляді.

Яку англійську вибрати: американську чи британську?
Як ви вже знаєте британською англійською мовою говорить 5-7% англомовних людей світу, американською - 15-18%. Вибирайте британську, якщо любите британську вимову, вибирайте американську, якщо любите американську! Все дуже просто! Обидва варіанти потрібні в будь-яких сферах діяльності, обидва актуальні і сучасні.

Хочете жити чи працювати в США — американська вимова вас не обійде стороною, у Британії – британська. Якщо говорити про інші країни світу - вимову можна зустріти яку-завгодно, головне щоб ваша англійська звучала зрозуміло для інших.

Заняття з Американським чи Британським носієм.

Як ви вже зрозуміли - варіант вимови, як правило, справа смаку. Тип вимови далеко ще не найважливіше, що дає носій мови. Яке вам подобається – таке і вибирайте. Для гарної розмови у вас обов'язково має бути граматична база! Без знання граматики грамотно говорити та будувати речення неможливо. Це саме той скелет, на якому тримається ваша побудова мови, лексична частина, вимова, сприйняття та багато іншого.

Якщо у вас вже досить високий рівень англійської (від B1 (Intermediate) і вище), є сенс займатися з носієм для коригування вимови. Плюс, мова має виправлятися, а не просто вислуховуватись носієм. Ми рекомендуємо займатися з носіями, які дають граматику та виправляють помилки розмови, мають якийсь сертифікат, що підтверджує їх розуміння викладання мови (CELTA, TESOL, TKT, TEFL). Заняття з такими носіями коштують зазвичай у кілька разів дорожче, ніж носії, які воліють просто поговорити.

Заняття з носіями в офісі стає не такими популярними, як раніше. Це пов'язано з місцем проживання/пересування носіїв по всьому світу. Найзручніший спосіб занять із носіями - онлайн. З такими сервісами як Preply.com, italki.com займатися з носіями стало дуже зручно.

Вимова та навчальна література.

В плане грамматики английский язык одинаков. Отличие учебников американского и британского языка в отдельной лексике и фразовых глаголах. В

В Україні починають з'являтися американські підручники англійської, які часто мають вищу вартість порівняно з британськими аналогами. Більшість сучасних підручників (зроблених не в Україні) представлена ​​у нас - британська. Ми віддаємо перевагу таким видавництвам як Oxford press, Cambridge, Longman, Express Publishing. Відмінності британських та американських підручників лише у вимові аудіоматеріалів та невеликій частині лексики.

Не варто морочитися з приводу походження підручника, оскільки інформацію з різних акцентів, лексики, сленгу завжди можна знайти в інтернеті. Вибирайте цікаві підручники, які подобаються! Насамперед навчальна література має допомогти будувати речення, дати необхідну лексику, а формування вашої вимови залиште для тичерів чи навколишнього англомовного середовища.

Вимова англійської мови в Україні.

На щастя, українська освіта (у галузі філології, лінгвістики) відходить від стандартів радянської освіти, де поняття «вимови» взагалі не було! Англійською вчили писати, читати, перекладати, але не говорити.

Як кажуть нейтиви – український чи російський акцент в англійській не такий страшний як індійський, китайський акценти для розуміння мови. Багато українських учнів мають регіональний акцент, як і в більшості країн, де англійська не є рідною мовою. Для нас не характерні деякі звуки та інтонації в англійській, структура побудови речень. Але це виправляється при регулярному занятті англійською мовною школою.

Важливо пам'ятати, що звучання англійської дуже важливо для розуміння вас, та й просто краси вашої англійської. У English|Bridge є викладачі та учні з британською та американською вимовою. Британський чи американський акцент? - справа смаку, симпатій, уподобань. Головне, щоб ваша мова була правильно побудована, красиво звучала, і найголовніше – подобалася вам)

Keep calm and carry on!

Записатися

Ви готові почати? Дізнайтеся про свій рівень англійскої, невиходячи з дому!