Фразові дієслова.


Фразові дієслова.

Фразові дієслова.

Кількість фразових дієслів лякає багатьох учнів різного рівня, плюс кількість phrasal verbs постійно зростає. Багато учнів називають їх найскладнішим матеріалом у освоєнні. У вживанні, звичайно, нічого складного немає, але складність у їхній кількості. Раніше їх намагалися уникати англійською мовою і вказували на те, що ці дієслова роблять мову більш неформальною. Але зараз фразові дієслова абсолютно скрізь, особливо в американському варіанті англійської мови, у міжнародних тестах, дипломатичних переговорах тощо… Насправді не все так складно, як здається на перший погляд.

Фразові дієслова можна класифікувати на перехідні і не перехідні, вони можуть бути поділяючими або не поділяючими, але це мало чим допоможе учням, що знаходяться на початковому/середньому рівні вивчення англійської ... Як правильно їх вчити:

1. Просте завчання .
Просте завчання фразових дієслів не дасть тих бажаних результатів, якщо не вживати їх на практиці. Багато літератури, онлайн програм, сайтів дозволяють робити вправи з використанням фразових дієслів. Не потрібно намагатися вивчити все й одразу, набагато краще якісно відпрактикувати невелику частину. Ознайомилися – одразу переходьте до практики.

2. Топ вживаних, базових дієслів.
З множини phrasal verbs, звичайно ж, є часто вживані. Їх збирають у різні списки, вправи, роблять із ними смішні картинки тощо. Це роблять різні видавництва, університети, мовні школи та загалом списки збігаються. Починайте практикувати найуживаніші.

3. Регулярне вивчення.
Розібрати 100 фразових дієслів за день, звичайно, можна, але не потрібно. Як і будь-яка інша інформація, в англійській мові і не тільки вимагає повторення. Регулярне опрацювання окремих груп дасть найкращий результат. Щоб найкраще освоїти phrasal verbs - знадобиться
час та регулярність занять.

4. Де їх практикувати?
В інтернеті можна знайти безліч ресурсів з вивчення англійської, якісних і не дуже. Ми рекомендуємо використовувати англійську літературу таких видань як: Oxford University Press, Macmillan, Cambridge тощо. тобто тих, хто є законодавцем в англійській мові. Які підручники допоможуть опрацювати фразові дієслова:

Really learn 100 phrasal verbs (Oxford University Press). Ідеально підходить для студентів початкового/середнього рівня. Хочеться відзначити якісне опрацювання кожного дієслова в цьому підручнику!
English Phrasal Verbs In Use Intermediate (Cambridge University Press). Це можна назвати класикою! Чудова практика для студентів середнього рівня!
Oxford Phrasal Verbs Dictionary для Learners of English (Oxford). Інформація про 6000 фразових дієслів в англійській мові! Корисна книга для студентів найвищих рівнів.

Англійська мова любить повторення! Будь-яка тема в англійській мові вимагає часу, практики, регулярності. Це зовсім не означає, що ви повинні завалити себе підручниками та регулярно їх переглядати. При перегляді відео, при читанні, при виконанні вправ ви зустрічатимете безліч фразових дієслів, які ви навчали або практикували у вправах. Не забувайте спілкуватися англійською, слухати музику. Чим більше часу ви проводите в англомовному середовищі, тим краще для вашої англійської!

Keep calm and carry on!

Записатися

Ви готові почати? Дізнайтеся про свій рівень англійскої, невиходячи з дому!