Рівні англійської відповідно до CERF.


Рівні англійської відповідно до CERF.

Рівні англійської згідно CERF.

Займатися англійською можна як завгодно, чи то в школі англійської мови, чи самостійно вдома, але рано чи пізно у вас буде необхідність (або просто інтерес) оцінити рівень англійської. Рівнева структура полегшує вивчення англійської, дає розуміння, який матеріал необхідно розібрати у майбутньому, повторити, відпрацювати практично і багато іншого.

При влаштуванні на роботу, різних співбесідах від вас можуть вимагати необхідний рівень англійської (наприклад B2). Давайте зараз розберемо, що це за рівні, що вони оцінюють.

Універсальна шкала

Англійською займаються за будь-якою методикою, говорять добре чи погано, використовують будь-яку літературу та спосіб вивчення, але шкала оцінювання в усьому світі одна – CERF (The Common European Framework of Reference for Languages). CERF поділяє 6 ступенів знання будь-якої європейської мови.

CERF з'явилася в 2007 році, і в наші дні це найпопулярніша шкала оцінювання рівня учнів, підручників, міжнародних іспитів та всього, де ми стикаємося з поняттям "рівня" мови: англійська, німецька чи будь-яка інша мова. Система CERF оцінює не просте заучування граматики, лексики, а здатність застосовувати їх на практиці, чи то в роботі, чи в простому спілкуванні.

Як виникла CERF.

Знання мов слід оцінювати, оскільки кожна мова має різну граматичну структуру, просту у одній мові і дуже складну у іншому. Така сама ситуація з кількістю слів у мові, їх зміною при вживанні та безлічі моментів мови. Знання мови оцінювалися регіональними іспитами, розробленими конкретною організацією, навчальним закладом, що було справді складно, оскільки системи оцінки не співпадали.

Але незабаром, у 1991 році у Швейцарії, на міжнародній науковій конференції на тему лінгвістики, було ухвалено рішення розробити зрозумілу систему оцінювання мов, яка точно дасть зрозуміти, наскільки можна застосувати мову. Не дивно, рішення було ухвалено у Швейцарії, де країна має 4 державні мови. Через 12 років Кембриджський університет вже тестував систему CERF і невдовзі представив її як міжнародну систему оцінки. У наступні кілька років усі іспити з оцінки знань Європейських мов були складені відповідно до цієї системи, навчальна література найавторитетніших видань (Oxford, Cambridge, Longman etc.) також має поділ за системою CERF.

Як CERF оцінює мову.

Зовсім не обов'язково заучувати напам'ять конструкції, вирази та багато іншого. Система оцінює не те, як вивчено матеріал, а вміння його використовувати на практиці. Це називається action-oriented approach. Наприклад для рівня А1 такий тест складатиметься з вправ, що оцінюють розуміння окремих фраз, речень, вміння підтримати розмову на тему сім'ї, роботи, хобі, подорожей. Ви можете використовувати будь-яку граматику та лексику, а не набір заучених правил.

Новий спосіб оцінки знань спантеличував багатьох учнів, особливо пост-радянських ВНЗ, шкіл з мовним ухилом, оскільки в першу чергу оцінювалося вміння вести діалог і застосовувати англійську, а не просто заучувати лексику та граматику.

Як виглядає система рівнів?

Усього існує 3 групи знань: група A (Basic), B (Independent), С (Proficient). Відповідно до назв групи, це і є ваша здатність застосовувати мову на практиці. Якщо ваш рівень B2 - ви потрапляєте до групи «B» ("незалежних" користувачів мови), добре орієнтуєтеся в граматиці та вмієте вести діалог/бесіду на досить хорошому рівні, використовуючи складні речення, маєте великий словниковий запас і т.п.

Усі рівні детально відображають вміння використовувати англійську та відрізняються один від одного граматично та лексично.

Насправді зустрічається і дрібніший поділ рівнів типу: B1+, A2+. Офіційно таких рівнів в англійській не існує, але існують підручники, що підкреслюють складнішу лексичну складову, наявність додаткових вправ порівняно зі звичайним розподілом. Це зроблено спеціально для груп або індивідуальних студентів, які процвітають у навчанні, або навпаки - детального розгляду рівня, в тому випадку, якщо переходити на наступний ще рано.

Давайте детально розглянемо рівні та їхні «інші» назви в англійській мові:

  • А1 (Beginner/Elementary) - початковий рівень, рівень виживання. На цьому рівні ви вже розумієте про що йдеться, чуєте в промові незнайомі слова та відповідаєте простими реченнями. Вихвалятися на цьому рівні поки нічим, але можете запитати, дізнатися, підтримати простий діалог.
  • А2 (Elementary/Pre – Intermediate) – англійської вистачить, щоб упоратися з певними ситуаціями, конструкції речення стають складнішими порівняно з попереднім рівнем. Ви розумієте і кажете більше, але швидкості мови і повного розуміння ще немає.
  • B1 (Intermediate) – Ваша англійська вже «вимальовується». Практично немає ситуації, що викликає труднощі, ви вже добре орієнтуєтеся в мові. Можете спілкуватися на будь-яку тему, але наявність лексичного запасу багато в чому обмежує. Важливим моментом рівня є накопичення необхідних знань для подальшого самостійного розвитку. Не дарма рівень називається 'Independent', тобто вас вже можна назвати «незалежним» користувачем англійської мови.
  • B2 (Upper-Intermedite) – вже найвищий рівень англійської. Якщо ви «апер» – легко можете спілкуватися по роботі з колегами носіями. Зрозуміло викладати думки і вести листування практично будь-якої складності перешкодою.
  • С1 (Advanced) – майже вільне володіння англійською. Вам зрозуміла будь-яка мова (якщо немає дефектів мови, сильного акценту, зажовування тощо) з використанням мовних оборотів, сленгу (який зрозумілий не лише вузькому колу осіб). Вам легко дивитися фільми та серіали англійською та вести розмову на будь-яку тему з використанням великого словникового запасу.
  • С2 (Proficiency) – у використанні англійської з'являється легкість та впевненість. Вам сміливо можна називати англійську «другою рідною» мовою. На практиці вашу англійську не відрізняємо від англійської мови освіченого носія мови.

В описі складно зрозуміти різницю між С1 і С2 і здається, що вони зовсім поруч. Насправді перевалити за С2 вимагає величезних зусиль, не менше ніж пройти нехай від A1 до B2. Все дуже просто в оцінці рівнів англійської їх всього 6: A1, A2, B1, B2, C1, C2. Ви бачили їх багато разів у мовних школах, у назвах підручників, тощо. Визначити рівень, якщо бути точнішим – вміння використовувати мову – можна практично у будь-якій мовній школі. Не тільки для англійської, а й для європейських мов система рівнів (CERF) однакова.

Визначення рівня англійської не займає багато часу. Це можна зробити на нашому сайті за 10-15 хвилин.

Keep on and carry on!

Записатися

Ви готові почати? Дізнайтеся про свій рівень англійскої, невиходячи з дому!