Важливість вимови.


Важливість вимови.

Важливість вимови.

Зазначимо відразу - вимова показує не лише артикуляцію, вміння красиво "звучати" англійською. Найважливіше у вимові — бути коректно зрозумілим. Правильна вимова англійських слів, голосних та приголосних звуків англійської мови дає співрозмовнику можливість сприймати мову легко, уникнути непорозуміння.

Багато студентів та викладачів перестають звертати увагу на звучання їхньої англійської. Вони вважають, що правильно складена пропозиція граматично і є "вся" англійська, чого цілком достатньо для розуміння. Розуміння, але не щоб говорити. При спілкуванні з іноземцями у подібних студентів виникає дискомфорт, вони чудово розуміють, що говорять не зрозуміло, і іноземцю доводиться багато перепитувати, щоб зрозуміти, про що йдеться.

За гарною вимовою потрібно їхати до США чи Англії.

Дурниця! Хорошими лінгвістами, синхронними перекладачами, та й просто сильними студентами, мова яких відрізняється від мови американця (наприклад) стають у англомовних країнах.

У Нью-Йорку, у південній частині Брукліна розташований російськомовний район Брайтон Біч (Brighton Beach). Багато іммігрантів пост радянських країн (найбільше росіян та українців) живуть там багато років, але досі не мають нормальної, "місцевої" вимови, не приділяли/приділяють цьому достатньо уваги. Американці сміються з їхньої англійської та називають його Runglish. Характерне тверде "р", зовсім інша інтонація, неправильна розстановка наголосів звучать зовсім не англійською, і тим більше не американською).

Як уникнути помилок непорозуміння та виправити ваш Runglish?

1. Якщо займаєтеся за популярними англійськими підручниками (Oxford press, Cambridge etc.) – не забуваємо робити розділ, який пропускає 90% тичерів англійської – pronunciation (вимова). Повірте, не просто так дано, у переважній більшості підручників, на рівнях від А1 до С2 включно! До багатьох підручників додається аудіо - ідеальний приклад вимови.

2. You-tube, будь-яка підписка на улюблені серіали, фільми та багато іншого, що звучить англійською, і що знаються на фрагментах. На перших етапах англійські звуки не завжди зрозумілі, згодом звикнете і почнете розуміти більше знайомих слів. Це впливає на формування вимови, як приклад! Мозок запам'ятовує звуки англійської мови, правильну вимову англійських слів, ви знаєте, як має звучати те, що хочете сказати. Не обов'язково приділяти багато часу тренуванню вимови, це практично неможливо у сучасному темпі життя, дивіться відео 10, 30 хвилин, хоч 2 хвилини, головне – регулярно. Завдання вправи - привчити мозок до сприйняття англійської вимови. Це робиться не відразу, наберіться терпіння, слухайте англійську регулярно, незабаром помітите, що розумієте більше.

3. Слухайте вашу мову та виправляйте. Її треба записати. Добре, що диктофон зараз у кожному телефоні. Що потрібно зробити – вибираємо будь-який діалог, фрагмент аудіо, фрагмент відео. Вибираємо короткий (1-3 хвилини) діалог, монолог і детально розбираємо за словами. Після того, як ми знаємо значення слів і розуміємо сенс того, що відбувається, починаємо записувати себе. Запишіть на диктофон коротку (найскладнішу у плані вимови) фразу, весь фрагмент, після чого слухаємо та порівнюємо з оригіналом. Слухати треба уважно). Ця вправа дає поняття правильність звуків в англійській та правильність вимови англійських слів. Як вправу з аудіюванням, ця вправа вимагає регулярного, систематичного підходу.

4. Гарний викладач англійської мови. Хороший тичер має звучати як носій англійської. Якщо у вашого викладача проблеми з вимовою, порекомендуйте йому другу роботу. Можна бути гуру в граматиці, знати тисячі слів, які більше ніхто не знає, але звучати англійською він просто повинен.

Далеко не всі носії мови знаються на граматиці, як, наприклад, студент рівня Advanced, але вони правильно звучать, і завжди (майже) зрозумілі співрозмовнику.

Грамотний викладач виправить помилки вимови, він має в арсеналі багато інструментів для правильного звучання звуків англійської мови. Не варто засмучуватися, що не звучіть як нейтів відразу, усьому свій час.

Спікінг клаб покращить вимову.

Соррі, не так сильно, як хотілося... У розмовних клубів інше завдання, більше комунікативне та розважальне, але не педагогічне. Іншими словами - вас не вчать на спікінг клабі, не виправляють, і тим більше не коригують недоліки. І це не залежить від того, хто його веде, хоч нейтів із Кембриджу, чи взагалі ведучого немає.

Завдання спікінгу клабу - розговорити вас у доброзичливій атмосфері. Це може бути настільна гра, командні або рольові ігри та багато іншого. Це потрібно, в першу чергу, для відпрацювання ваших уроків, моментів граматики, конструкцій побудови мови. Звичайно, це трохи покращить правильну вимову англійських слів, адже вас повинні розуміти інші, але розмовний клуб є бонусом до основного/самостійного навчання, але не заміною.

Сподіваюся, тепер розумієте, для чого важливо звучати зрозуміло в англійській мові. Багато учнів засмучуються, що не розуміють носіїв, скаржаться, що не можуть вловити сенс сказаного і знаходять у промові лише кілька знайомих слів. Є один момент — далеко не всі носії чи іноземці говорять виразно та зрозуміло. Особливо індійські, китайські акценти в англійській мові ускладнюють розуміння мови для учнів усіх рівнів без винятку. Далеко не всі нейтиви розуміють різні акценти англійської з усієї земної кулі.

Займайтеся, працюйте більше над вимовою, аудіюванням і незабаром помітите, що розумієте більше.

Записатися

Ви готові почати? Дізнайтеся про свій рівень англійскої, невиходячи з дому!