Як довго потрібно вчити англійську?


Як довго потрібно вчити англійську?

Як довго потрібно вчити англійську?

Чи справді потрібно вчити англійську все життя? Приділяти навчанню кілька годин на день, а за місяць закинути, бо інтересу до такого навчання немає і, мабуть, не з'явиться? Багатьох бажаючих знати англійську відлякує тривалість навчання, чим користуються багато рекламних кампаній, обіцяючи "навчити" вас англійській за 2 тижні, місяць і т.д. Давайте розглянемо, як НЕ вчити англійську все життя і досягти певних результатів у певні часові межі:

Результат та конкретика.

Навчання англійської не повинно бути хаотичним та незрозумілим. Для зручності існує система рівнів в англійській, що дозволяє структурувати та поетапно давати знання. Вибирайте підручник вашого рівня, це може бути граматичний, лексичний, загальний, профільний student's book, головне щоб він відповідав рівню англійської. Хороший підручник дасть розуміння структури граматики, лексики, що вчити далі і як це пов'язано з попереднім.

Поставте мету - пройти 2 рівні англійської за 10-12 місяців. Оксфордський стандарт проходження рівня в англійській – 5-6 місяців, користуйтеся хорошими британськими підручниками. Тільки конкретні часові рамки та структурована англійська! Ви знаєте, що вивчати і де брати знання. Покажіть певний результат через 10-12 місяців, протестуйте у школі англійської або визначте рівень англійської на спеціальних сайтах.

Займаєтесь англійською у школі або з репетитором – повинні бути певні часові рамки проходження рівня, структури здобутих знань, логічна послідовність занять. Якщо цього не спостерігається - пробуйте інших тичерів, школу англійської, де є результат занять. "Вчити" англійську в такому разі можна дуже довго.

Не треба вивчати все.

Все знати неможливо, навіть учні рівнем С2 не знають. Це часта помилка учнів початкових рівнів або тих, хто вчить англійську самостійно вдома. У цьому випадку англійська здається чимось величезним і неосяжним, ви не знаєте, як підійти до вивчення та що вчити. Починати треба поступово. Міжнародні стандарти рівнів англійської (CERF) та навчальна література, складена за CERF, поділяють важливість та послідовність необхідних знань:

  • Граматика має вивчатися за принципом "від простого до складного".
    Прості граматичні конструкції, to be, Present Simple... Це прослужить фундаментів для подальшої більш складної граматики.
  • Лексика – не хаос.
    Певні набори слів, які часто вживаються в англійській мові,
    фразеологізми, фразові дієслова і багато іншого складені спеціально під ваш рівень. Якщо у вашому підручнику для вас вже немає нових слів – тоді ви великий молодець, і тоді вже є сенс вивчати додаткові слова з різних джерел. Немає сенсу заучувати складну і лексику, що рідко вживається, якщо відсутні знання в її застосуванні, краще практикувати часто вживані слова, що буде фундаментом побудови мови.
  • Вимова.
    На жаль, багато хто повністю нехтує тренуванням вимови, вважають подібні вправи "супер легкими", вважають там "нічого вчити" і все саме прийде, варто тільки більше практикуватися. Рекомендуємо вибудовувати вимову з перших занять англійською, англійська має звучати природно та легко сприйматися на слух. Вимова у більшості випадків вимагає коригування тичером, але є кілька способів покращити вимову самостійно. Ви повинні розуміти, що англійська має звучати зрозуміло, і формування англійської мови дуже тривале.
    Найпростіший спосіб покращити вимову – записувати аудіо/відео з собою. Наприклад,
    ви розібрали діалог з фільму – запишіть себе, порівняйте свою промову та оригінал. У більшості Student's Books та workbooks є розділи з вимовою слів, фраз. Слухайте аудіо, записуйте себе – працюйте над помилками.
  • Сприйняття мови на слух.
    Не менш важлива частина англійської, ніж граматика чи лексика. З проблемою сприйняття англійської мови на слух стикаються студенти різних рівнів, оскільки хтось приділяв більше часу граматиці та лексиці, хтось не приділяв аудіюванню уваги взагалі.
    Існує безліч вправ і способів покращити розуміння мови та найпростіший спосіб - дивитися фільми/серіали англійською. Можна використовувати субтитри, можна без них, це справа вашого комфорту. Для максимальної користі рекомендуємо розглядати аудіо або відео короткими сценами по 1-3 хвилини. Перегляньте кілька разів, увімкніть субтитри, якщо є необхідність, перекладайте незнайомі слова. Згодом мозок починає розрізняти і розуміти набагато більше нових слів та інтонацій, що позитивно відбивається на сприйнятті мови на слух.

Практика.

Займатися англійською можна довго, знати безліч слів, тонкощів граматики, але важливіше вміти застосовувати інглиш на практиці! Безумовно, теорія англійської необхідна, але практика важливіша. Якщо ви займаєтеся в школі англійської або індивідуально з тичером, ви повинні практикувати знання на кожному уроці. Відпрацювання пройденого матеріалу, розгляд нової теми, аудіювання, сприйняття мови на слух та багато іншого створює комплексний підхід до вивчення мови.

Ви чудово повинні розуміти – мова вивчається комплексно. Не можна вивчати граматику і слова, не приділяючи достатньо часу вимові, розвитку мови, сприйняття мови. Можете знати граматику лише на рівні С1, але не розуміти мову на слух, чи застосовувати знання практично, оскільки приділяли цим аспектам замало часу.

Грамотний викладач англійської розуміє слабкі сторони, і наголошує при складанні плану уроку або цілого курсу. При самостійному навчанні ми рекомендуємо не зациклюватися на чомусь одному і завжди пам'ятати про комплексний підхід у вивченні англійської.

Найважливіший момент за будь-якого способу вивчення англійської — періодичність занять. Намагайтеся займатися англійською щодня. Не обов'язково займатись годинами, у сучасному темпі життя складно знайти стільки часу, займайтеся менше, нехай навіть 10 хвилин на день. Ваш мозок не сприйматиме англійську, як щось нове і незрозуміле, якщо займатися систематично, регулярно. Займайтеся, практикуйтеся, кажіть, слухайте і згодом інгліш буде на бажаному рівні!

Записатися

Ви готові почати? Дізнайтеся про свій рівень англійскої, невиходячи з дому!