Як "говорять" та "не говорять" англійською.


Як

Як "говорять" та "не говорять" англійською.

Ми часто чуємо від студентів початкових рівнів питання: "А Present Perfect вживається?", "Всі неправильні дієслова треба знати?" ... І багато іншого)

Хочемо відразу сказати: Present Perfect вживається, неправильних дієслів потрібно знати "багато". Навряд чи вас можна назвати хорошим спікером, якщо ви використовуєте тільки Simple times у побудові мови. Давайте розглянемо, як часто та наскільки актуально використовувати інші часи в англійській мові.

Вживання часів в англійській.

Це боляче чути новачкам, але англійською вживаються всі часи. Використовується активний і пасивний стан. Інше питання - як часто використовується наприклад Future perfect Continuous або Past perfect? Звичайно, набагато рідше, ніж Present Simple, і тут немає ніякого секрету або чогось ще. Якщо ми розглянемо нашу повсякденну звичайну мову рідною мовою - найчастіше ми вживаємо справжнє та/або повторювану дію, тобто використовуємо Present Simple або Present Continuous. Як часто ми вживаємо Perfect times у розмові - завжди коли говоримо: "До того як...", "Раніше...", "Цього тижня...", "Цього року...", ". все ще ... і тп. Точно з такою самою частотою подібні висловлювання і вживаються англійською, лише вони мають чітку граматичну структуру.

У 2003 році Оксфордський університет проводив дослідження на тему часів та їх вживання. Тест проводився шляхом дослідження звичайного діалогу людей різного віку та професій. З 16 тисяч діалогів, робочих і повсякденних розмов англійців було складено таблицю частоти вживання часів активного стану, з яких було вибрано 5 найзаповітніших часів:

  • Present Simple - найбільш уживаний час в англійській. Більшість розмов, діалогів, оповідань та багато іншого складається з постійної, регулярної дії.
  • Present Continuous - друге місце у частоті вживання. Найуживанішим часом виявилося у людей технічних спеціальностей та робітників. Опис дії того, що відбувається зараз, або запланованого майбутнього, поступається тільки Present Simple.
  • Past Simple – третє місце у популярності часів. Особливо часто цей час вживався в описі вчорашнього дня, і використовувався у всіх сферах діяльності та домашніх розмовах.
  • Future Simple - четверте місце в популярності, що особливо часто використовується в діалогах і описі завтрашнього дня. Як не дивно, найчастіше вживалося людьми без роботи і пенсіонерами.
  • Present Perfect - п'ятий за популярністю час в англійській. "Цього тижня..." і "До того як...." - найпопулярніші пропозиції з використанням цього завершеного часу.

У побудові діалогів, робочих розмов, розмов та дружнього спілкування використовуються усі часи англійської мови. Просто їх вживання не так часто, як вживання Present Simple або пари інших часів з цієї п'ятірки, оскільки ситуацій типу "після того як" або "до того як" відбувається набагато менш, ніж простих регулярних дій.

Вчити чи не вчити всі часи англійської – звичайно вчити! Це зовсім не складно, головне у цій справі практика. У будь-якому випадку ви рано чи пізно зіткнетеся з ситуацією, де необхідно застосувати/зрозуміти "складний" час, для коректного опису того, що відбувається, або ситуації.

Які слова вживаються, які ні?

Ми чули це питання багато разів. Кількість слів та словосполучень в англійській набагато більша, ніж у російській чи українській мові. Якщо вірити словнику Даля – у російській налічується 200 тисяч слів, у тому числі застосовується близько 30 тисяч слів (відповідно " Частотному словнику російської " від Л. М. Засориной). В англійській мові налічується майже півтора мільйони слів, за версією GLM, у тому числі часто вживається 75 тисяч слів. Навіть якщо ми розглянемо звичайне повсякденне спілкування – в англійській щонайменше вдвічі більше слів, ніж у російській.

Якщо ви займаєтеся англійською за сучасними підручниками (Oxford press, Cambridge...) і думаєте, що там є "зайві слова", які знати не обов'язково - помиляєтесь. Вся лексика вживається, до складу добрих підручників не входить лексика, застаріла чи рідко застосовується практично.

Як часто ви вживаєте "складну" лексику чи термінологію у рідній мові? Не так часто, як звичайна повсякденна розмова. В англійській така ж історія. Якщо ви звикли користуватися певним набором слів у рідній мові - швидше за все ви будете використовувати ці слова в англійській. Якщо ви використовуєте більш предметний опис, характеризуєте та використовуєте різноманітну лексику в рідній мові – швидше за все, англійською вам захочеться говорити також.

Чи потрібні у вживанні фразові дієслова.

Фразові дієслова - хвора тема багатьох студентів, і хочемо сказати відразу - фразові дієслова вживаються дуже часто. Варто ставитися до них, як до хорошого інструменту, що дозволяє описати набагато більше і точніше, ніж просто вживання дієслова.

Не намагайтеся знати все і відразу, не заучуйте сотні дієслів, не вживаючи їх. Зараз можна знайти безліч підручників, програм, онлайн платформ для тренування найактуальніших фразових дієслів в англійській. Краще знати, наприклад, 50 фразових дієслів і вміти їх застосовувати, ніж заучувати сотні та заплутатися остаточно. Не варто поспішати, згодом ваша
лексика та знання Phrasal Verbs будуть зростати та зростати.

Ми не будемо наводити списки або таблиці популярних фразових дієслів, тому що їх тисячі в інтернеті і вони більш-менш збігаються. Ми рекомендуємо переходити відразу до практики та використовувати "класичну" для цієї теми літературу типу:

  • "English Phrasal Verbs in Use Intermediate Book", Cambridge.
  • "Work on Your Phrasal Verbs", Collins.

Подібні підручники сильно полегшують життя охочим знати багато фразових дієслів. Так як ви розглядаєте їх групами, що краще розуміється, і відразу застосовуєте на практиці, використовуєте в безлічі цікавих вправ.

Як "говорять" і "не говорять" англійською вирішувати, звичайно, вам. Якщо ви не використовуєте складну граматику в рідній мові і не користуєтеся складною лексикою - швидше за все, це не відбудеться і в англійській мові.
Усі часи англійської актуальні, вони використовуються в залежності від ситуації. Поліпшуйте свою англійську, займайтеся та отримуйте задоволення!

Записатися

Ви готові почати? Дізнайтеся про свій рівень англійскої, невиходячи з дому!