Як вибрати школу англійської.


Як вибрати школу англійської.

Як вибрати школу англійської.

Шкіл англійської, окремих репетиторів, онлайн платформ та інших додатків дійсно багато, і їх ставатиме все більше і більше, що суттєво ускладнює вибір. Важко вибрати з багатьох красивих рекламних кампаній саме ту школу, яка здатна дати вам якісне навчання, особливо якщо вам не давали рекомендацій чи нема знайомих/друзів/колег у цій школі.

Давайте розберемо, як вибрати хорошу школу, на які моменти варто звернути увагу насамперед:

1. Обіцянки реклами.
Не варто вірити всьому написаному в рекламних листівках, плакатах, інстаграм та інших місцях розміщення. На жаль, багато обіцянок з приводу швидкого вивчення англійського типу: "англійська за 2 тижні", "прокачай свою англійську за 5 днів", "прискорена методика...." не відповідають дійсності взагалі. Існують певні часові рамки та реальні терміни вивчення, і це зовсім не 2 тижні і навіть не кілька місяців. Наприклад: пройти шлях від новачка до Upper-Intermediate (до хорошої англійської) зазвичай займає не менше року, при хорошій швидкості засвоєння матеріалу. Стати сильним студентом з рівнем Advanced – 2 роки. Після чого ви можете складати будь-який іспит з англійської мови та підтверджувати свій рівень європейськими стандартами (CERF). Хороші курси англійської мови дають реальний термін навчання, а не секретні методики, новітні методи та інше.

2. Кваліфікація тичерів.
На жаль, ми неодноразово тестували лінгвістів та філологів з дипломами відзнаки та середнім (Intermediate B1) рівнем англійської, повною відсутністю знань методики викладання. Такий тичер не зробить з вас Advanced за всього бажання. Звичайно у ВНЗ є сильні філологи, лінгвісти, але, на жаль, не в усіх університетах України є сучасна програма навчання/підготовки вчителів, сучасної літератури, методичних підходів та багато іншого. Перевірити компетентність викладача англійської найкраще міжнародними тестами для викладачів англійської (TKT, TESOL, CELTA, DELTA та багато іншого). Наявність таких сертифікатів і говорить про актуальність знань та знайомство з методикою викладання, рівня мови викладача, вмінням будувати заняття та грамотно планувати навчальний процес. Подібні сертифікати дозволяють працювати в будь-якій країні світу і є міжнародним стандартом, і, звичайно ж, буде плюсом для школи англійської.

3. Контроль роботи викладачів.
У гарній школі англійської завжди є досвідчені тичери, у яких молоді викладачі завжди можуть уточнити моменти методики, тонкощі граматики, проведення парних відпрацювань та багато іншого. Викладачі англійської мови з великим досвідом або вищою кваліфікацією постійно контролюють молодих викладачів. Молоді, ще недосвідчені тичери чудово розуміють, куди їм потрібно зростати у професійному плані, підвищують кваліфікацію, удосконалюються і розвиваються. Це дійсно сильно відбивається на якості проведення уроків і робить заняття цікавими. Ми рекомендуємо вибирати школу англійської з кількома викладачами, методистом, школу, де здійснюється контроль роботи тичерів. Основне завдання контролю – удосконалення професійних якостей тичерів, забезпечення високого рівня проведення занять, підготовки учнів та багато іншого.

4. Методика.
Зараз так багато методик у різних курсів, репетиторів, онлайн-платформ, що незрозуміло, чи є там методика взагалі:). При виборі курсів варто пам'ятати, що не існує методик, що дозволяють пройти 5 рівнів англійської за 1 місяць, з 25м кадром та миттєвим запам'ятовуванням та іншою нісенітницею. У світі існують певні методичні стандарти, яких варто дотримуватись. Найпопулярніша методика вивчення іноземних мов у світі — комунікативна або communicative approach. Методика з'явилася 50 років тому в Оксфордському університеті, її створили для різних учнів з однією метою — швидко освоїти іноземну мову. В Україні методика з'явилася на початку 90-х і довела на практиці свою високу ефективність порівняно з іншими способами навчання. Такі еталонні видання як Oxford press, Cambridge, Longman, MM Publications, Express Publishing та багато інших створюють підручники з комунікативної методики. Другим не менш важливим моментом можна назвати наявність міжнародних Кембриджських тестів, які перевіряють знання вашої методики (комунікативної) викладання. Такі сертифікати як: TKT, TESOL, CELTA та ціла низка інших підтверджують компетентність вашого викладача і говорять про те, що ваш тичер знає, як правильно будувати та проводити заняття з урахуванням ваших можливостей та потреб. Варто звернути на це увагу при виборі англійської школи.

5. Навчальна література.
Хороша школа англійської мови не повинна мати 3 книги в арсеналі. Професійна школа повинна мати свою бібліотеку підручників для студентів, для викладачів, граматичних та методичних посібників, використовуваної літератури. Хороший тичер англійської добре знайомий (або знає майже напам'ять) з як мінімум 8-10 підручниками. До кожної групи або індивідуального студента необхідно підібрати потрібний підручник, з урахуванням віку, розміру групи, здатності запам'ятовувати і багатьох чинників. Ми категорично проти "авторських" підручників, або "своїх підручників школи", оскільки в більшості випадків це копійована недороблена версія якогось англійського видання. Це робиться з рекламною метою - "У нас не потрібно купувати підручник", "приходь і навчайся". Всі найкращі школи англійської у світі використовують оригінальну літературу від Oxford, Cambridge, Longman, MM Publications та багатьох інших авторитетних видань. Це саме та література, над якою працювали десятки найкращих експертів світових університетів. При створенні підручників враховується безліч факторів від складання текстів, подання граматики до необхідного дизайну та гамми кольорів підручника для кращої візуалізації та розуміння. Звичайно ж, хороша школа англійської мови використовує англійську авторитетну літературу (Oxford, Cambridge, Longman, MM Publications...), на що ми рекомендуємо звернути увагу на вибір курсів.

6. Відгуки та рейтинги.
Останнім часом відкривається дуже багато мовних шкіл, і їх кількість буде тільки зростати, оскільки потреба в мові тільки зростає. Дуже часто можна побачити зовсім молоду школу з безліччю відмінних відгуків, рекомендацій та іншого, а насправді школа ніяк не виправдовує ваших очікувань. Насамперед ви повинні розуміти – високий рейтинг школи в більшості випадків робиться штучно, з метою максимального залучення студентів. Якщо ви читаєте відгуки — читайте в Google, а не на якомусь рейтинговому сайті, оскільки в більшості випадків рейтинги мають фінансову основу. Вибирайте школу англійської за рекомендацією друзів, або сходіть на пробний урок, який розповість про школу набагато більше, ніж відгуки та реклама. У виборі школи англійської немає нічого складного. Англійська мова, як і будь-яка інша, вимагає часу на навчання, вашого терпіння та старання. Якісне навчання англійської займає місяці або кілька років, залежно від конкретного студента. Немає таких шкіл, репетиторів, платформ навчання, здатних зробити зі студента рівня Elementary студента Advanced за кілька місяців. Врахуйте описані вище моменти і сходіть на пробний урок - це і буде найкращий критерій відбору.

Keep calm and carry on!

Записатися

Ви готові почати? Дізнайтеся про свій рівень англійскої, невиходячи з дому!