Як вивчати англійську з фільмів.


Як вивчати англійську з фільмів.

Як вивчати англійську з фільмів.

Ви мільйон разів чули про користь аудіювання в англійській, як це корисно для учнів усіх рівнів мови. Перегляд відео покращує розуміння мови, сприйняття на слух, що корисно всім студентам без винятку. Другим плюсом є гарне прокачування лексики! Ви повторюєте не тільки свою лексику, відкриваєте безліч нових слів, що висловлюються в природному середовищі. Третє, перегляд фільмів покращує англійську в цілому, впливає на сприйняття мови, вимову, граматичні моменти, ситуативні та багато іншого. Зараз розглянемо, як дивитися фільми англійською, щоб це приносило максимальну користь.

Правильний вибір фільму

Якщо ви любитель трилерів, тоді вибір вибирати романтичну мелодраму, яку ви не стали б дивитися рідною мовою, буде помилковим! Подобаються комедії – дивіться комедії, подобаються документальні фільми – дивіться документальні, не варто вибирати фільм, який не цікавий російською чи українською мовою. Вивчення англійської з нудних фільмів не принесе бажаного результату точно!

Ваше улюблене кіно .
Не тільки новачкам, а студентам з високим інглішем рекомендуємо подивитися улюблені фільми англійською мовою. Так-так, саме ті, які ви дивилися російською чи українською мовою! Ви чудово знаєте про що йдеться, уривки фраз, розмов. Перегляд улюблених фільмів англійською змусить подивитися на картину інакше, добре розібрати знайомі ситуації англійською.

Дивіться фільм частинами.
Важко дивитися фільм цілком? Чи є почуття "завантаженості"? У голові "каша"? - дивіться короткими шматочками по 15-20 хвилин. У цей час зберігається максимальна зосередженість, людський мозок вбирає інформацію максимально ефективно. У вас є чудова можливість виписати нові слова та розібрати всю лексику.

Чи потрібні субтитри?
Якщо ви початківець – звичайно потрібні. Ми говоримо тільки про англійські субтитри! Зупиняйте, якщо потрібно, повертайтеся назад, читайте сказане або виписуйте незнайомі слова. Звичайно, краще дивитися фільм без субтитрів, що потребує гарної підготовки та високого рівня мови. Якщо важко або рівень англійської не дозволяє насолодитися фільмом в оригіналі, рекомендуємо зробити таке:

- Короткі шматочки фільму по 15-20 хвилин розібрати із субтитрами. Виписати нові слова, повторити діалоги, запам'ятати нові вислови тощо. Потім подивитися це без субтитрів і закріпити матеріал.

Повторюйте фрази з фільмів вголос!
Не обов'язково повторювати весь фільм або його шматочок))) Ви чудово розумієте проблеми вимови або чуєте їх на контрасті з вимовою акторів. Повторюйте окремі слова, фрази, діалоги з інтонацією і вимовою, які чуєте. Це гарна вправа на розвиток дикції та вимови для учнів усіх рівнів. Так побудовано безліч аудіо/відео фрагментів у підручниках, онлайн-платформах, самовчителях.

Уважно слухаємо.

Ви вже зрозуміли, вивчення англійської з фільмів і серіалів не потребує будь-яких активних дій, але не варто розслаблятися занадто сильно. У разі нормального опрацювання аудіо вам доведеться виписувати нові слова (і вивчати їх), зупиняти відео, повертатися назад, повторювати вголос окремі фрази, слова, діалоги. Концентрація уваги має бути високою під час перегляду відео або прослуховування аудіо.

Спілкування з акторами.
Звучить дивно, але якщо спробуєте, отримаєте хороший досвід спілкування, якого не вистачає під час самостійного навчання. Як це зробити: почули питання чи фразу – зупиніть відео та відповідайте, як вважаєте за потрібне, можна відповідати кількома способами, своїми словами. Мета подібної вправи - змусити наш мозок реагувати на природні висловлювання чи фрази, розрізняти їх, підбирати потрібну лексику відповіді, скласти граматично правильні пропозиції. Цю вправу також можна віднести до розмовної практики.

Де дивитись фільми англійською.
Не обов'язково шукати спеціальний ресурс з купою реклами. Дивитися фільми, передачі, серіали англійською можна на будь-якому зручному сайті. Вибирайте будь-який сайт, який гугл видав за запитом movies in English with subtitles (наприклад), і отримуйте задоволення. Підпишіться на Netflix, знайдіть цікаві канали в You-Tube, головне, щоб це було по-анлійськи і з субтитрами.

Пам'ятайте, вивчення англійської мови має приносити задоволення або, як мінімум, бути цікавим. Не забувайте про це при виборі фільму, інакше бажання вчитися піде швидко і навчання перетвориться на незрозумілу рутину. Сидіння за нудним підручником або перегляд якоїсь нудьги не сприймаються мозком як щось варте, що треба запам'ятати. У вас в руках чудовий інструмент для покращення аудіювання, потрібно вміти ним правильно користуватися. З часом, коли ваша англійська дозволить дивитися і розуміти все в оригіналі, ви просто не зможете дивитися дубльовані версії фільмів та серіалів! Інші голоси, інші інтонації, інший переклад окремих моментів...

Багато любителів фільмів потім не визнають дубльованих чи перекладених версій. Оригінальна озвучка дозволяє оцінити картину повною мірою, сприйняти персонажів як замислювалося, зрозуміти правильний зміст діалогів та окремих моментів. Вивчення англійської з фільмів дуже популярне і справді допомагає виправити проблеми з аудіюванням. Дивіться із задоволенням, згодом ви помітите значні покращення розуміння мови на слух! Ну і звичайно ж, не забувайте вчити англійську)

Keep calm and carry on!

Записатися

Ви готові почати? Дізнайтеся про свій рівень англійскої, невиходячи з дому!