Заняття онлайн: плюси та мінуси дистанційного навчання


Заняття онлайн: плюси та мінуси дистанційного навчання

Заняття онлайн: плюси та мінуси дистанційного навчання


Не тільки для студентів, а й для тичерів англійської онлайн-заняття - це інше сприйняття уроку. Начебто б все ок, але є деякі обмеження, які відбиваються на навчальному процесі (більше для групових занять).


1) Немає тимчасових та фінансових витрат на дорогу до школи. Це особливо стосується тих, хто добирається в годину пік до центру міста (до школи) на заняття. У вас з'являється більше вільного часу, в який можна вивчати англійську). Плюс батьки школярів не переживають як вони доїхали до метро, ​​та можуть послухати/подивитися як займаються їхні діти вдома, як це приносить їм користь.
2) Зручний час занять. Що дуже зручно для студентів, які емігрували за кордон, і продовжують займатися. Завжди можна вибрати зручний час занять з урахуванням різниці часових поясів.
3) Заняття з носієм мови. На жаль, у Харкові не так багато носіїв англійської мови, як хотілося б). Та й взагалі, останніми роками, заняття з носієм плавно "переходять" в онлайн. Завдяки різним сервісам типу Preply, Italki завжди можна вибрати онлайн уроки з носієм мови зі зручним тимчасовим та ціновим діапазоном.

Тепер поговоримо про недоліки:
1) Домашня обстановка. Учні втрачають зосередженість на заняттях, немає так званого ефекту присутності. Це дуже розслаблює студентів. Ми, звичайно ж, за вільний формат занять, але іноді онлайн студенти розслабляються дуже сильно, і зосередженість студента практично дорівнює нулю).
2) В онлайн заняття студент отримує набагато менше комунікацій з іншими учнями та тичером. Це стосується парних опрацювань, обговорень у парах та безлічі інших моментів уроку, які необхідні для правильного формування мови, сприйняття її на слух, розуміння граматики.
3) Технічні збої або відсутність місця. Це переважно стосується студентів гуртожитків, учнів, які живуть поза містом. Ми звикли до швидкого інтернету, але іноді трапляються з ним перебої в учнів, які мешкають поза містом. І звичайно, неприємно випадати зі Skype або Zoom по кілька разів за урок.
І так онлайн заняття зручні. І ми розуміємо чому онлайн формати стають все популярнішими. Але, як ми помічаємо на практиці: швидкість проходження матеріалу (у групах), якість засвоєння матеріалу, зосередженість, і найголовніше - мотивація учня набагато нижча за онлайн занять. Отже, ефективність онлайн занять нижче, ніж при живому занятті.

Вибір, звісно ж, за вами. Хоч і ефективність онлайн занять нижче, але в будь-якому випадку ви прогресуватимете, побачите результат занять, адже основна мета уроку - донесення матеріалу до учня, або учнів. І звичайно ж, користь онлайн уроків очевидна, якщо порівнювати онлайн уроки із самостійним проходженням матеріалу.

Записатися

Ви готові почати? Дізнайтеся про свій рівень англійскої, невиходячи з дому!